Kategorie

Nejprodávanější

Recenze

12.02.2024

Perfektní spolupráce! Děkuji

31.01.2024

Paní Zborníkova je velice příjemná paní,potřeboval jsem vyměnit zboží, výměna proběhla bez problémů. Jsem spokojen,prodejnu vřele doporučuji.

29.01.2024

Rychlý bezproblémový korektní obchod včetně dárku

13.01.2024

velice dobré

07.01.2024

Velmi rychlé dodání Produkt perfektně zabalený No-nonsense shop

25.12.2023

Rychlost doručení

Seznam produktů výrobce Historie PUMA Solingen

Rodinná firma Puma Solingen zaměstnává mnoho vysoce kvalifikovaných stálých zaměstnanců a zůstává v majetku rodiny již 200 let. Po druhé světové válce nastala základní změna v činnosti této společnosti. Oswald z Frankenbergu a Ludwigsdorfu nasměřovaval produkci na výrobu loveckých,  outdoorových, rybářských a sportovních nožů. Výroba břitev a nůžek byla zredukována. Ve spolupráci s Waltrem Frevertem, známým to nadlesním a prezidentem Interna­tional Bloodhound Association, patentovali výrobu nožů pro lovecké potřeby, které jsou známy po celém světě. Na základě opatrně plánovaného obsazení kokrétního rangu výrobků a v duchu stále pokračující tradice výrobních metod se stala firma PUMA-WERK, Lauterjung & Sohn objevem v oblasti mezinárodního obchodu. Dnes firma zastává vedoucí pozici v sektoru loveckých, rybářských a sportovních nožů v Německu.


 V roce 1967 pani Renata von Frankenberg převzala společnost jako generální partner od svého otce. Tento čin znamenal, že firma je již po šest generací ve vlastnictví jedné rodiny a ovlivňuje bezezbytku veškeré dění v firmě od jejího založení dodnes. Firma se stále rozrůstá i prostorově (5x), ale její zájem na zachování tradice je stále zachován i v těchto nových prostorách. Zruční výrobci pracují dnes a denně na nových typech  nožů připravených k expedici do celého světa. Jde především o ucelenou kolekci nožů loveckých, speciálů pro expedice do všech světadílů, horolezce, přítele campingu a táborových ohňů, pro rybáře, námořníky a vyznavače plachtění, potápěče a pro každého milovníka nožů v super kvalitě.  Jako příklad uvádíme legengární nůž White hunter (bílý lovec) firmy Puma Solingen, držet tento nůž v ruce znamená držet kus historie lidstva.
Firma Puma v Solingenu nůž White Hunter ( bílý lovec) vyrábí od roku 1956 .
Ve filmu „Der Schatz am Silbersee“ (Poklad na stříbrném jezeře) nosil Lex Barker jako Old Shatterhand tento nůž stále u sebe.Do dneška se forma a materiály skoro nezměnily, pouze ocel se na konci roku roku 1970 změnila na nerez, pouzdro také dostalo nový design. Tvar a funkce je stejná dnes jako kdysi.
Regitrované sdružení Karla Maye v Göttingenu založené 1965, obsahuje největší sbírku na téma "Karel May ve filmu a na jevišti" a vydalo mimo jiné"Publikaci archiv Karla Maye" ve které jsou uvedeny do té doby neznámé nebo dlouho opomíjené texty o Karlu Mayovi. V rámci čtyřdenního festivalu na venkovním jevišti v Elspenu byl vyznamenán dlouholetý výkoný ředitel německé scény Karla Maye a Old Shattehand Jochen Bludau za zásluhy v oblasti Karla Maye. V roce 1968 převzal vedení venkovní scény v Elspe, později také vedení připojené farmy "Western Country GmbH". Od roku 1968 do 1993 hrál na jevišti roli Old Shatterhenda.
Firma Puma měla tu čest v sobotu 27.7. 2013 předat originální nůž White hunter s osobitou rytinou „OLD SHATTERHAND Jochen Bludau“ 
Pramen: Obrázková kniha "Der Schatz im Silbersee"Karl-May-Verlag, Bamberg 2012

Žádný produkt

Určitě Doručení
0,00 Kč Celkem

Objednat