Kategorie

Nejprodávanější

Recenze

21.02.2024

Velmi rychlé jednání a komunikace, spokojenost. Obchod doporučuji.

12.02.2024

Perfektní spolupráce! Děkuji

31.01.2024

Paní Zborníkova je velice příjemná paní,potřeboval jsem vyměnit zboží, výměna proběhla bez problémů. Jsem spokojen,prodejnu vřele doporučuji.

29.01.2024

Rychlý bezproblémový korektní obchod včetně dárku

13.01.2024

velice dobré

07.01.2024

Velmi rychlé dodání Produkt perfektně zabalený No-nonsense shop

Yukon Sightline recenze


Důstojný nástupce legendy YUKON PHOTON je tady a jmenuje se YUKON SIGHTLINE!


Jedná se opět o velice kompaktní a ergonomicky téměř dokonalý výrobek firmy Yukon Advanced Optics. Oproti předchůdci vyniká zejména dvojnásobným rozlišením snímacího čipu CMOS 1280x720px, které bylo u Yukonu XT CMOS 656х492px a Yukonu RT 768x576px, což se samozřejmě projevuje naprosto brilantním obrazem a velkou citlivostí na zbytkové světlo (soumrak, hvězdné nebe atd.)

Při našem testu pro účely recenze jsme porovnávali výrobcem udávané hodnoty dosvitu a rozpoznání v noci. Vysoká noční senzitivita + displej s vysokým rozlišením, vysoké zvětšení a výkonný IR přísvit pro pozorování v úplné tmě činí ze Sightline dokonalý nástroj pro lovce, kteří loví na velké vzdálenosti. V normálních nočních podmínkách udává výrobce vzdálenost detekce objektu o výšce 1,7m muže dosahovat až 350–400 metrů. Tuto vzdálenost musíme skutečně potvrdit, vzdálenost byla měřena laserovým dálkoměrem přístroje PULSAR Trail LRF XQ38.

Jako další vylepší jsme zaznamenali novou funkci přesného nastřelení, jakou již dobře známe u modelů Pulsar s režimem nastřelení na dvě rány se zmrazením obrazu, funkce FREEZE.  Sightline lze nastřelovat buď při základním zvětšení, nebo při nastaveném digitálním zvětšení, přičemž s větším zvětšením hodnota kroku pohybu kříže – kliku se snižuje. Při maximálním zvětšení krok pohybu kříže je menší než 0,1 MOA. Zaměřovací bod je stabilní a nemění svou polohu v celém rozsahu zvětšení.
Yukon Sightline umožňuje dále nastavit, již dlouho poptávané 3 střelecké profily pro různé zbraně s možností 10 vzdáleností nastřelení u každého profilu!

Jako další jsme testovali zoom, kde se většinou láme chleba mezi dobrým a špatným zaměřovačem. Základní zvětšení zaměřovače (4x - N455 / 6x - N475) lze zvětšit pomocí digitálního zoomu. Přiblížení lze měnit buď okamžitým násobením zvětšení ve 2 krocích nebo plynulým nastavením a zároveň se změnou zvětšení tak optimálně přizpůsobit i zorné pole pozorování. Lepšího výsledku jsme docílili u přístroje N475 v rozsahu 6x-24x, kde je obraz i při největším digitálním zvětšení ještě velmi dobře koukatelný!!

Velmi oceňujeme přidání funkce obraz v obraze, který umožňuje uživateli v horní části obrazovky zobrazit další rámeček o velikosti 1/10 celkové plochy obrazovky, kde je zobrazen zvětšený obrázek cíle a kříže. Toto duální zobrazení umožňuje uživateli vidět jak zvětšený obrázek zaměřovací oblasti pro přesné zaměření cíle, tak zároveň i široké zorné pole pro přesný přehled. Parádní vychytávka, kterou jsme záviděli přístrojům Pulsar. 
 
Jako téměř poslední bychom asi vypíchli velmi rychlý start přístroje a sjednocení montáží pro Pulsar i Yukon. Univerzální spodní montážní lišta umožňuje uživateli spojit Sightline s velkou většinou zbraňových montáží Yukon a Pulsar, nápř. typu Weaver, CZ, Velký výběr montáží umožňuje bezproblémové namontování Sightline prakticky z jakoukoli loveckou zbraní na trhu. Možnost pohybu dopředu či dozadu při instalaci zaměřovače na montáž umožňuje optimálně přizpůsobit polohu zaměřovače na zbraně vzhledem k individuálním vlastnostem střelce a konstrukci zbraně.
 
Závěrem bychom jen mimo již uvedené nové funkce uvedené výše vypíchli možnost napájení DNV akumulátory (jeden i s nabíječkou je balení přístroje)

Širokoúhlý okulár  bez efektu „klíčové dírky“ Komplexní širokoúhlý okulár s širokoúhlým objektivem v kombinaci s displejem HD AMOLED zajišťuje pohodlné vnímání obrazu.

Indikace bočního sklonu, která  zabraňuje posunutí bodu nastřelení při zaměření cíle. Jakmile je zbraň nakloněna o více než pět stupňů, zaměřovač signalizuje tuto skutečnost šipkami sklonu. Funkce automatického vypnutí, vypne  zaměřovač pokud zaměřovač je v určitém časovém intervalu v nepracovní poloze - úhel sklonu je více než 70 stupňů vertikálně nebo 30 stupňů horizontálně. Hlídaný časový interval se nastavuje uživatelem.

Z našeho testu jednoznačně vyplývá vynikající poměr výkon cena testovaného přístroje a věříme, že přinese našim lovcům parádní lovecké zážitky. Podmínky testu hvězdná noc, bez světelného smogu. 

19.4. 2020 Team PumaKnives
 
 
 
 
 
 

Žádný produkt

Určitě Doručení
0,00 Kč Celkem

Objednat