Kategorie

Nejprodávanější

Recenze

22.07.2024

Profesionální vyřízení a dodání produktu.

17.05.2024

Vše OK!

10.05.2024

rychlost

11.04.2024

Vše v pořádku.

02.04.2024

super rychlé dodání

10.03.2024

Zásilka mi přišla mi přišla v termínu který byl v objednávce. Velmi pečlivě zabaleno proti poškození a překvapil mi dárek který byl přibalen. Velké díky. Obchod budu doporučovat i z důvodu širokého sortimentu zboží v obchodě. Nevýhody žádné.

Rodinná firma Puma Solingen zaměstnává mnoho vysoce kvalifikovaných stálých zaměstnanců a zůstává v majetku rodiny již 200 let. Po druhé světové válce nastala základní změna v činnosti této společnosti. Oswald z Frankenbergu a Ludwigsdorfu nasměřovaval produkci na výrobu loveckých,  outdoorových, rybářských a sportovních nožů. Výroba břitev a nůžek byla zredukována. Ve spolupráci s Waltrem Frevertem, známým to nadlesním a prezidentem Interna­tional Bloodhound Association, patentovali výrobu nožů pro lovecké potřeby, které jsou známy po celém světě. Na základě opatrně plánovaného obsazení kokrétního rangu výrobků a v duchu stále pokračující tradice výrobních metod se stala firma PUMA-WERK, Lauterjung & Sohn objevem v oblasti mezinárodního obchodu. Dnes firma zastává vedoucí pozici v sektoru loveckých, rybářských a sportovních nožů v Německu.


 V roce 1967 pani Renata von Frankenberg převzala společnost jako generální partner od svého otce. Tento čin znamenal, že firma je již po šest generací ve vlastnictví jedné rodiny a ovlivňuje bezezbytku veškeré dění v firmě od jejího založení dodnes. Firma se stále rozrůstá i prostorově (5x), ale její zájem na zachování tradice je stále zachován i v těchto nových prostorách. Zruční výrobci pracují dnes a denně na nových typech  nožů připravených k expedici do celého světa. Jde především o ucelenou kolekci nožů loveckých, speciálů pro expedice do všech světadílů, horolezce, přítele campingu a táborových ohňů, pro rybáře, námořníky a vyznavače plachtění, potápěče a pro každého milovníka nožů v super kvalitě.  Jako příklad uvádíme legengární nůž White hunter (bílý lovec) firmy Puma Solingen, držet tento nůž v ruce znamená držet kus historie lidstva.
Firma Puma v Solingenu nůž White Hunter( bílý lovec) vyrábí od roku 1956 .
Ve filmu „Der Schatz am Silbersee“ (Poklad na stříbrném jezeře) nosil Lex Barker jako Old Shatterhand tento nůž stále u sebe.Do dneška se forma a materiály skoro nezměnily, pouze ocel se na konci roku roku 1970 změnila na nerez, pouzdro také dostalo nový design. Tvar a funkce je stejná dnes jako kdysi.
Regitrované sdružení Karla Maye v Göttingenu založené 1965, obsahuje největší sbírku na téma "Karel May ve filmu a na jevišti" a vydalo mimo jiné"Publikaci archiv Karla Maye" ve které jsou uvedeny do té doby neznámé nebo dlouho opomíjené texty o Karlu Mayovi. V rámci čtyřdenního festivalu na venkovním jevišti v Elspenu byl vyznamenán dlouholetý výkoný ředitel německé scény Karla Maye a Old Shattehand Jochen Bludau za zásluhy v oblasti Karla Maye. V roce 1968 převzal vedení venkovní scény v Elspe, později také vedení připojené farmy "Western Country GmbH". Od roku 1968 do 1993 hrál na jevišti roli Old Shatterhenda.
Firma Puma měla tu čest v sobotu 27.7. 2013 předat originální nůž White hunter s osobitou rytinou „OLD SHATTERHAND Jochen Bludau“ 
Pramen: Obrázková kniha "Der Schatz im Silbersee"Karl-May-Verlag, Bamberg 2012


Žádný produkt

Určitě Doručení
0,00 Kč Celkem

Objednat