Kategorie

Nejprodávanější

Recenze

02.12.2023

V obchodě jsem nakupovala poprvé, zatím nemám zkušenosti. Chválím ale, že jsem koupila věc, o které jsem nevěděla, kde ji sehnat.

17.11.2023

Zboží dorazilo v pořádku i s dárkem, určitě zde zase budu nakupovat.

16.11.2023

Rychlost dodání

16.11.2023

Parádní kalhoty pro sebe i manžela, moc děkujeme!

14.11.2023

rychlost dodání

06.11.2023

ochota, vstřícnost, skvělé jednání a rychlost, ochta poradit...


Nevíte si rady s výběrem správné fotopasti pro Vás. Neváhejte nám zavolat, zkušený technik vám ochotně poradí p.Kvoch 601571036

Upozornění!! V poslední době se na českém trhu objevují podobné o něco málo levnější fotopopasti, které nejsou určeny přímo pro českou republiku! Doporučujeme nakupovat pouze u prověřených prodejců, jen tak získáte kvalitní a rychlý servis s českou technickou podporou!Jak vybrat správnou fotopast?


Fotopast
 s GPRS vám na přání zdarma nastavíme dle vašich požadavků. Díky zasílání fotek na váš mobilní telefon budete moci on-line sledovat pohyb ve vašem revíru či chránit svůj majetek. Všechny naše fotopasti mají české menu a český sw na podrobné nastavení na PC. Všechny fotopasti mají pochopitelně již dnes téměř výhradně používaný přísvit 940nm.

Našim zákazníkům zaručujeme vysokou kvalitu zařízení a profesionální poradenství. Poskytujeme záruční a pozáruční opravy. Obchodní podmínky k nahlédnutí zde. Při výběru nás nevájete kontaktovat na tel.602394886 , nebo na info@pumaknives.cz 

CO JE FOTOPAST

Fotopasti jsou digitální fotoaparáty aktivované pohybem tepelné stopy zvěře nebo lidí. Pohyb tepelné stopy aktivuje pohybové čidlo (PIR), které spustí expozici. Prodleva mezi aktivací a expozicí je jedním z důležitých faktorů a při výběru nového produktu vždy pečlivě testujeme délku této prodlevy. PIR čidla mohou být různého provedení a výrazně se liší dosahem a šíří záběru.

Dalším důležitým prvkem je samozřejmě objektiv, jeho světelnost, kvalita optických elementů a šíře záběru. Pro noční snímky jsou fotopasti vybaveny osvětlovací jednotkou. Oblíbený je osvit v infračerveném pásmu (IR) který je velmi nenápadný (vlnová délka 850 nm nebo i zcela neviditelný) (vlnová délka 940nm). Snímky pořízené v tomto světle jsou černobílé. Pro barevné noční záběry lze nabídnout přístoje s bílým bleskem.

Snímací senzor u přístrojů s IR přísvitem má zvýšenou citlivost na tuto složku světla a pro denní fotky musí být tato složka částečně opticky nebo elektonicky eliminována. Rozlišení senzorů se pohybuje od 3 MP výše. U většiny fotopastí jsou sensory s rozlišením 5MP, které jsou pak interpolovány na vyšší hodnoty. Rozlišení 5MP je zcela dostačující.

Jako uložiště slouží klasické paměťové SD karty a k napájení alkalické, nebo nejlépe lithiové baterie. Alternativně lze použít externí napájení. Použití akumulátorů může být, zejména v zimě, problematické.


Ukázky fotek z fotopastí

Mám problém

Při prvním spuštění běží fotopast v anglickém jazyce?

V režimu test navolíte český jazyk na ovládání šipkou vlevo.

Před objektivem se pohybuje červené kolečko – není to vada?

Není. Jde o IR clonu, která se po vložení baterií a před první expozicí automaticky nastaví.

Fotopast po připojení ovladače nebo zapnutí displeje ihned zhasne. Co mám dělat?

Nejspíš není vložena paměťová SD karta, bez které většina fotopastí nepracuje.

Fotopast fotí jen ve dne, v noci vůbec nebo občas. Je rozbitá?

Vyměňte baterie! Ve dne je spotřeba energie menší, ale v noci, kdy fotopast má kvůli osvitu snímaného místa větší odběr, již jejich kapacita pravděpodobně nestačí.

 

Fotopast zkracuje v noci videa, čím to může být?

I v tomto případě by měla pomoci výměna baterií, které už nemohou natáčení nočních videosekvencí zvládnout.

 

Fotopast jsem nastavil na odesílání MMS podle návodu, ale odesílání nefunguje. Co mám udělat jinak?

Předně zkontrolujte, zda se nastavení skutečně uložilo na SD kartu a nikoliv na harddisk, který se jako úložiště „C“ nabízí automaticky. Dále se přesvědčte, zda jste u vaší SIM karty ve fotopasti vypnuli funkci PIN, což bývá zřejmě nejčastější problém. To, že z vašeho mobilu SIM karta snímky odesílá, neznamená, že PIN je vypnutý.

Může se také stát, že služba ještě nebyla operátorem aktivována, trvá to až 24 hodin, případně na SIM kartě nemáte dostatečný kredit. Může se také stát, že mobilní operátor změnil požadované nastavení, které musíte následně u fotopasti manuálně přenastavit. O aktuálním nastavení se informujte u vašeho operátora.

 

Fotopast MMS odesílá, ale pouze někdy. Zejména ve dne řada snímků chybí.

Důvodem je kolísavý signál, který nedostačuje pro přenos dat. Noční snímky mají menší objem dat, protože jsou černobílé a také signál je v noci zpravidla lepší. Nezbývá než fotopast přemístit na místo s lepším signálem nebo zkusit jiného operátora.

 

Odesílání MMS funguje bez problémů, ale v režimu GPRS žádné snímky nechodí. Kde je problém?

Problém určitě není ve fotopasti, ale v nastavení. Zatímco u služby MMS je jediným parametrem,  který musíte zadat, telefon nebo email, na který chcete obrazové zprávy posílat, u GPRS nastavení je nutný účet na SMTP serveru. Tento údaj společně s heslem a mailem, na který chcete fotografie zasílat, musíte nastavit manuálně. Také se může stát, že operátor změnil nastavovací parametry. Pak je třeba fotopast nastavit ručně zcela. O aktuálním nastavení se informujte u vašeho operátora

Žádný z popsaných problémů mě netrápí nebo navrhované řešení nepomohlo. Kam se mohu obrátit?

Zavolejte nám a pokusíme se najít řešení.

Pokud ani toto řešení nepomůže, pošlete nám fotopast do záruční opravy. Budeme se snažit opravu vyřídit co nejdříve. K fotopasti nezapomeňte přidat záruční list, stručný popis závady a kontakt na sebe. Vhodné je poslat fotopast  včetně SD karty a baterií. U GSM fotopastí zašlete také SIM kartu.

 

 

Jak se vyznat ve funkcích, které fotopast má

Co znamená osvětlení 850 nebo 940 nm? Na co se které z nich hodí?

Tyto hodnoty se týkají infračerveného neboli IR osvětlení, které se používá jako osvit fotografovaného místa v noci. Osvětlení o hodnotě 850 nm je spektrum viditelné lidským okem jako velice tmavě červené zažnutí (podobné zarudnutí rozpálených kamen – tedy nic nápadného), zatímco spektrum o vlnové délce 940 nm lidské oko vůbec nevidí. Viditelné spektrum má větší dosah a lépe vykreslí snímek a to vše při nižší ceně za fotopast.

Shrnuto: na zvěř stačí osvětlení 850 nm (pokud se ale v revíru neloví s nočním viděním s IR přísvitem, pak si bude zvěř a tyto záblesky dávat pozor), zatímco na  zloděje a vandaly volte raději 940 nm. V každém případě počítejte s tím, že noční snímky pořízené v IR světle jsou černobílé. Pokud chcete v noci snímky barevné, je jediným řešením klasický bílý fotograficky blesk s jasným zábleskem.

Na jakou vzdálenost zareaguje pohybové čidlo?

Pohybové (PIR) čidlo reaguje na teplo člověka nebo zvěře a jejich pohyb. Velmi záleží na tom, jak je zvíře velké a jakým směrem se pohybuje. V ideálním případě, kdy jde o člověka nebo velkou zvěř pohybující se kolmo k ose objektivu, lze počítat se spuštěním fotopasti na vzdálenost až na 15 metrů. Na menší nebo pomalu se pohybující se zvěř je potřeba počítat s poněkud kratší vzdáleností. Také nízké teploty mají negativní vliv na citlivost PIR.

Pro skutečně velké plochy je možno použít periodické snímání – časosběr, který není závislý na dosahu PIR čidla, protože se spouští automaticky v předem nastaveném časovém intervalu.

Jak široké je zorné pole fotopasti?

Je to 45 až 52° podle typu fotopasti. V praxi to znamená šíří zabírané plochy osm až devět metrů ze vzdálenosti 10m. Nejnovější řada 5310 s označením W má uhel záběru 100 st.

Jaké mám zvolit rozlišení?

Upřimně řečeno, příliš na tom nezáleží. Pokud používáte fotopast k dokumentaci, stačí 3 až 5 megapixelů. Ostatně u fotopastí s větším rozlišením, jde stejně zpravidla o 5 MP snímací senzory, které jsou na vyšší hodnoty interpolované softwarově.

Je HD video o mnoho lepší než běžné?

Pokud vám jde o opravdu kvalitní záběry, tak ano. Pokud máte fotopast jen na monitorování, je zbytečné si za tuto funkci připlácet. Fotopasti Bunaty natáčí Full HD video se zvukem standardně...

 

 

 

Ukládání a odesílání snímků

Kolik stojí odesílání snímků prostřednictvím GSM?

Samozřejmě záleží na vaší smlouvě s operátorem, případně vám můžeme doporučit vhodný tarif.  Obecně platí, že MMS jsou dražší, ale mají jednodušší nastavení, zatímco přenos dat protokolem GPRS je levnější, ale vyžaduje individuální nastavení vašeho SMPT a přijímacího serveru.Cena GPRS přenosů se pohybuje podle jednotlivých operátorů od 150Kč/ měsíc, nebo je možné využít některé z předplacených karet.

Lze fotopast ovládat prostřednictvím SMS?

Technicky to není problém, ale vyžaduje to stále aktivní GSM modul, který se jinak aktivuje jen na okamžik 

Instalace, napájení, provoz fotopastí

Co vše balení fotopasti obsahuje?

Kromě fotopasti naleznete v balení anglický  návod k obsluze (u fotopasti Acorn je na instalačním CD), záruční list na 24 měsíců a daňový doklad. Dále USB a televizní kabel (jen některé modely) a upínací popruh. U GSM fotopastí rovněž prutovou anténu. Ke každé fotopasti dávám 8 GB kartu.

Co je potřeba k fotopasti dokoupit?

Rozhodně doporučuji objednat s fotopastí plnou sadu baterií. 

 

V balení fotopasti chybí český návod

U fotopastí Bunaty je sofware uložen přímo v pamětí fotopasti, lze ho jednoduše nahrát, pomocí příkazu v menu na SD kartu, můžete ho též stáhnout, spolu s návodem z našich www u produktů Bunaty v záložce " ke stažení". Pokud by ale v zásilce návod opravdu chyběl, stačí zavolat nebo nás informovat mailem a obratem ho zašleme jak e-mailem v PDF, tak i poštou.

 

Jak mám fotopast instalovat?

Rozhodně nikoliv do výše očí , jak doporučuje anglický návod. Mohl by ji někdo zničit nebo odcizit a navíc v této poloze nepracuje optimálně. Nejlépe je instalovat fotopast tak, aby snímala okolí z nadhledu. PIR čidlo tak lépe reaguje a noční fotky jsou díky odrazu světla od vegetace kvalitnější. Navíc je takovéto umístění nejméně nápadné. Ze zorného pole nezapomeňte odstranit větve a další překážky. Fotopast neinstalujte jižním směrem proti slunci! Pro rychlou instalaci na místo doporučujeme držák s kloubem.

 

Jak dlouho vydrží baterie?

Záleží na tom jaké baterie používáte, kolik baterií lze do fotopasti vložit, jak moc záběrů budete pořizovat, odesílat a zda to budou fotografie nebo videa. Všechny fotopasti v nabídce mohou pracovat se čtyřmi tužkovými bateriemi AA, ale pokud fotopast nabízí možnost sadu zdvojnásobit nebo ztrojnásobit, využijte ji. V momentě expozice má fotopast velký odběr 600 až 1000mA a více sad baterií prodlouží jejich životnost. Alkalické baterie používejte jen nouzově a nabíjecí jen ty nejkvalitnější, zejména  v zimě.

Je možno fotopasti napájet ze sítě?

Ano, všechny fotopasti mají zdířku pro napáječ nebo externí baterii. Napáječ není součástí nabídky, ale rádi vám ho dodáme.

 

Fotopast bych si rád koupil, ale bojím se, že mi ji někdo ukradne. Máte řešení?

Samozřejmě riziko krádeže zde bude vždycky. Důležité je fotopast umístit skrytě, zbytečně se s ní nechlubit!!! Méně náchylné ke krádeži jsou fotopasti GSM, protože anténa dává jasně najevo, že fotopast záběry odesílá a zloděje tak při krádeži nejspíše nafotí. Navíc každá GSM fotopast má unikátní IMEI číslo, díky němuž  je po připojení do sítě GSM vyhledatelná. V tomto směru mají výhodu zejména fotopasti BUNATY, které mají IMEI v menu přístroje..

 

Vadí fotopasti déšť a mráz?

Fotopast je zařízení pro venkovní použití a déšť jí samozřejmě nevadí. Je však třeba si uvědomit, že zároveň jde o citlivé zařízení, se kterým je třeba odpovídajícím způsobem také zacházet. Žádná z fotopastí včetně profesionálních zařízení  není konstruována pro trvalé nasazení! Zejména je třeba se vyvarovat dlouhodobého použití ve vlhkých podmínkách.

Mráz je spíše problémem pro baterie. V zimě používejte výhradně kvalitní baterie. Při přenesení fotopasti ze zimy do tepla ji nejdříve nechte jednu až dvě hodiny temperovat a pak ji teprve zapněte. Jinak vám vlhkost , která zkondenzuje uvnitř fotopasti, může zkratovat obvody a fotopast nenávratně zničit. Baterie Eneloop jsou použitelné v teplotním rozsahu -20 C - + 60 C

 

 


Žádný produkt

Určitě Doručení
0,00 Kč Celkem

Objednat